Gündemden düşmeyen ‘kadın’ yorumlarını, onlara verilen tepkileri okurken, dünyada neler olduğuna baktım. Bulduğum bir iki haberi sizinle paylaşmak istedim.

Daniel Craig artık Bond rolünde oynamak istemediğini belirtmiş, bu da bir sonraki Bond’un kim olacağı tartışmasını doğurmuş. Çıkan haberlerde pek çok oyuncunun adı geçiyor. İçlerinden bir tanesi biraz farklı… Adının bir sonraki Bond adayı olarak anılması bile hayranlar tarafından filmin afişini tasarlatmaya yetmiş. Çünkü o bir kadın!

Adı geçen oyuncu, Gillian Anderson, bu fikre sıcak bakmış olacak ki aşağıdaki tweeti atmış. Bence, Jane Bond, kulağa güzel geliyor =)

jane_bond

Diğer haber ise yine beyaz perdeden… 2001 yapımı Ocean’s Eleven filmi yeniden çekilecekmiş. Bu sefer ekibin tamamı kadın olacakmış! Sandra Bullock, George Clooney’nin rolünde oynayacakmış. Ekibin geri kalanı henüz belli olmamakla birlikte, ‘hangi role kim yakışırdı’ gibi tartışmalar başlamış bile.

oceans11

İş hayatında da, yeni nesille birlikte, kadınlar yerlerini en yukarılara taşımaya adaylar. Artık kadınlar, yan rollerle yetinmeyip, tepe yönetimde de başrolde olmayı istiyor. İster istemez ya da kaçınılmaz olarak eğitimli ve yetenekli kadın, şimdiye dek erkeklerin elinde olan tüm alanlarda liderliği ele geçirmek veya başrolü kapmak üzereyken biz neleri tartışıyoruz sorusu can sıkıyor elbette.

Kaynak:

http://www.telegraph.co.uk/films/2016/05/23/could-gillian-anderson-be-the-next-james-bond-actress-tweets-moc/

https://www.theguardian.com/film/2015/oct/30/sandra-bullock-to-lead-new-all-female-oceans-eleven-movie

 

 

Leave a Reply